Spis treści 16 sekcji

Czym jest Teamtailor i dla kogo powstał?

Teamtailor to system ATS do zarządzania rekrutacją. Dostawca przedstawia go również jako narzędzie do budowania marki pracodawcy: pomaga organizować nabór i prezentować firmę kandydatom.1,2
Teamtailor powstał w 2013 roku. Od początku rozwijał narzędzia łączące rekrutację z budowaniem marki pracodawcy3.

Teamtailor kieruje ofertę zarówno do małych zespołów, jak i przedsiębiorstw działających globalnie.4 Kandydat powinien jednak odróżniać system od pracodawcy. To firma prowadzi nabór i decyduje o zatrudnieniu, a ATS pomaga jej obsłużyć zgłoszenia. Doświadczenie osoby aplikującej zależy od ogłoszenia i kontaktu z rekruterem, nie od obietnicy dostawcy oprogramowania.
Zgodnie z art. 4 pkt 7 RODO administratorem danych jest podmiot ustalający cele i sposoby ich przetwarzania5.

Przy wyborze ATS warto ocenić organizację naboru i sposób prezentowania firmy kandydatom.1,2
Według Teamtailor z platformy korzysta ponad 13 tys. firm na świecie6.

Funkcje Teamtailor

Teamtailor obejmuje obsługę kandydatów, prowadzenie rekrutacji i prezentowanie ofert pracy. Osoba aplikująca widzi tylko część tych funkcji; pozostałych używa zespół zajmujący się zgłoszeniami.
Dostawca deklaruje ponad 450 integracji z narzędziami wspierającymi rekrutację4.

  • Karta kandydata. W jednym profilu gromadzi CV, historię kontaktu, notatki i wiadomości. Rekruter ma dzięki temu zapis komunikacji dotyczącej kandydatury.1
  • Strony kariery i procesy. Teamtailor obsługuje wielojęzyczne strony kariery i pozwala konfigurować procesy rekrutacji. Ich przebieg ustala pracodawca, więc nie każda aplikacja musi przechodzić te same etapy.1
  • Anonimowe ankiety. System udostępnia ankiety dotyczące zatrudniania i równych możliwości zatrudnienia, określanych skrótem EEO. Dane z anonimowej ankiety nie są tym samym co informacje przypisane do karty kandydata.7
  • AI Co-pilot. Teamtailor oferuje asystenta o tej nazwie. Sama dostępność funkcji nie mówi, jak pracodawca oceni konkretną kandydaturę.4
  • Aplikacja mobilna Teamtailor. Pomaga zarządzać rekrutacją poza biurem. Korzystają z niej osoby obsługujące nabór; nie jest to osobna obietnica dotycząca aplikowania przez kandydata.8
  • Współpraca przy zgłoszeniach. Rekruterzy mogą udostępniać profile kandydatów współpracownikom. Mogą też dodawać komentarze i informacje zwrotne do aplikacji.2

Na doświadczenie kandydata wpływają treść oferty oraz sposób, w jaki pracodawca prowadzi kontakt i pracuje nad zgłoszeniem.
Bezpośredni kontakt może odbywać się 3 kanałami: przez e-mail, SMS i WhatsApp po włączeniu odpowiednich dodatków9.

Ile kosztuje Teamtailor?

Teamtailor wycenia licencję podstawową i dodatki komercyjne indywidualnie; producent nie publikuje stawek.1 Kwoty w tabeli pochodzą z zewnętrznych zestawień, a nie z oferty Teamtailor. Źródła przyjmują różne podstawy naliczania opłat. Vendr wskazuje aktywne rekrutacje, plan, długość umowy i dodatki, a RolesAt – liczbę pracowników.
Ostateczną podstawę rozliczenia określa indywidualna oferta.10,11

Plany i abonamenty

Przy planowaniu budżetu trzeba oddzielić przedziały oparte na liczbie aktywnych rekrutacji od szacunków zależnych od wielkości firmy. To nie jest jedna skala cenowa. Według Vendr zespoły z 5–10 aktywnymi stanowiskami często płacą 250–400 USD miesięcznie przy umowie rocznej10.

Plan lub usługaCenaCo obejmuje lub warunek wyceny
Teamtailor – licencja podstawowaWycena indywidualnaProducent nie publikuje stawki.
Teamtailor – 5–10 aktywnych rekrutacji300–400 USD/mies.Cena katalogowa według Vendr.
Teamtailor – 10–30 aktywnych rekrutacji600–1200 USD/mies.Cena katalogowa według Vendr.
Teamtailor Growth – 10–30 aktywnych rekrutacji500–1000 USD/mies.Obserwowane ceny przy rozliczeniu rocznym.
Teamtailor Enterprise – co najmniej 30 aktywnych rekrutacji1200–2000+ USD/mies.Obserwowane ceny.
Teamtailor – małe zespoły199–229 USD/mies.Szacunkowa cena początkowa według Compono.
Teamtailor – organizacje średniej wielkości6000–15 000 USD/rokTypowy koszt według Compono.
Teamtailor – firmy zatrudniające ponad 500 osób20 000–ponad 72 000 USD/rokSzacunkowy koszt wdrożeń według Compono.

Dane w tabeli: 1,10,12

Według RolesAt umowa roczna daje rabat 15–20% względem rozliczenia miesięcznego. To samo źródło opisuje stawkę miesięczną jako wyższą o 15–20% od rocznej.11
Vendr wskazuje umowy na 2–3 lata jako podstawę negocjowania niższej ceny.10

Opłaty dodatkowe i wdrożenie

Na koszt Teamtailor wpływa nie tylko licencja. Znaczenie mają też zakres wdrożenia, publikacje sponsorowane, dodatki i warunki przedłużenia umowy. Vendr szacuje osobno naliczaną opłatę wdrożeniową na zwykle 1–5 tys. USD; nie jest to stawka producenta10.

Plan lub usługaCenaCo obejmuje lub warunek
Teamtailor – dodatki i przekroczenie limituWycena indywidualnaIntegracje premium są rozliczane miesięcznie lub za użycie; zaawansowana analityka, wsparcie i przekroczenie zakontraktowanej liczby aktywnych rekrutacji zwiększają koszt.
Teamtailor – publikacje i wdrożenieOsobne rozliczenie lub wycenaSponsorowane ogłoszenia Indeed i LinkedIn są płatne osobno za publikację; wdrożenie, migracja, wieloregionalne strony kariery, API i zaawansowane integracje podlegają osobnej wycenie.
Teamtailor – odnowienie umowy3–8% podwyżki roczniePodwyżki opisywane przez Vendr; ograniczenie wzrostu stawki jest przedmiotem negocjacji.

Dane w tabeli: 10,11

Łączny koszt zależy również od warunków odnowienia po zakończeniu okresu objętego uzgodnioną ceną. Vendr opisuje wzrost stawki o 3–8% rocznie.10

Wersje, limity i sposób udostępniania Teamtailor

Teamtailor deklaruje nielimitowaną liczbę użytkowników i publikacji ogłoszeń. Nie oznacza to nielimitowanej liczby aktywnych rekrutacji w umowie.1 Użytkownik korzysta z systemu, publikacja oznacza udostępnione ogłoszenie, a aktywna rekrutacja – prowadzony nabór.
Firma prowadząca kilka procesów równocześnie powinna porównać ich liczbę z limitem aktywnych rekrutacji, nie tylko z liczbą ogłoszeń.

  • Teamtailor Starter: opisana pojemność wynosi 5–10 aktywnych rekrutacji. Chodzi o równolegle prowadzone nabory, a nie liczbę aplikujących osób.10
  • Teamtailor Growth: opisana pojemność wynosi 10–30 aktywnych rekrutacji. To inny parametr niż nielimitowana liczba publikacji.10
  • Teamtailor Enterprise: opisana pojemność zaczyna się od 30 aktywnych rekrutacji. Warto zestawić ją z liczbą naborów prowadzonych jednocześnie.10
  • Dodatki Extra: BI Connector, Requisitions, Enterprise Calendar i Offer Approvals figurują osobno jako dodatki Extra. Nie są częścią deklaracji o nielimitowanych użytkownikach i publikacjach.1

Przekroczenie zakontraktowanej liczby aktywnych rekrutacji wiąże się z dopłatą lub zmianą planu.10
Kandydat widzi ogłoszenia, ale dla pracodawcy granicę umowy wyznacza liczba aktywnych naborów.

Integracje Teamtailor

Teamtailor łączy się z narzędziami HR, portalami pracy i komunikatorami; producent deklaruje ponad 450 integracji.4
Dla pracodawcy liczy się zakres konkretnego połączenia. Obecność narzędzia na liście nie wyjaśnia jeszcze, jakie dane będą wymieniane.

  • Systemy HR: wśród wskazanych połączeń są BambooHR, Workday i Personio.10
  • Portale pracy: lista obejmuje LinkedIn i Indeed. Integracja z portalem nie oznacza opłacenia publikacji sponsorowanej.10
  • Komunikacja zespołu: wskazane narzędzia to Slack i Microsoft Teams. Z połączeń korzystają osoby obsługujące nabór; kandydat nie musi używać tych aplikacji.10
  • Sposoby łączenia systemów: Teamtailor udostępnia marketplace, otwarte API, integrację z Zapier i LinkedIn Recruiter System Connect. API pozwala systemom wymieniać dane.1

Integracje premium obejmują między innymi zaawansowaną synchronizację z systemami HR, dostawców weryfikacji kandydatów i platformy oceny. Korzystanie z nich wiąże się z dodatkowymi opłatami.10 Sama lista integracji nie mówi, jak pracodawca ocenia aplikacje.
Przy wyborze systemu warto zestawić deklarowane ponad 450 połączeń z narzędziami potrzebnymi firmie i warunkami ich używania.

Wdrożenie i wsparcie Teamtailor

Teamtailor oferuje nowym klientom zazwyczaj 14 dni bezpłatnego okresu próbnego. Typowa opłata za wdrożenie i uruchomienie wynosi 1000–5000 USD. Okres próbny pozwala korzystać z systemu przed zawarciem umowy, a opłata wdrożeniowa dotyczy uruchomienia go w organizacji.10

  • Okres próbny – 14 dni bez opłaty. Według Vendr jest zazwyczaj dostępny dla nowych klientów Teamtailor. Nie gwarantuje to takiego samego czasu próby w każdej ofercie.10
  • Wdrożenie i uruchomienie – 1000–5000 USD. Vendr opisuje ten przedział jako typową opłatę. Można negocjować jej wysokość lub włączenie do umowy; nie jest więc stała dla wszystkich klientów.10

Pracodawca może osobno zaplanować poznanie systemu i budżet na jego uruchomienie. Przedział 1000–5000 USD trzeba doliczyć do abonamentu, jeśli opłata wdrożeniowa nie wejdzie w zakres umowy.10
To koszty zakupu systemu przez pracodawcę, nie opłaty kandydata za wysłanie aplikacji.

Co Teamtailor robi inaczej niż konkurencja?

Teamtailor łączy ATS, stronę kariery, pule kandydatów i kampanie kontaktowe. Pule grupują osoby zainteresowane pracą, a kampanie pomagają utrzymać z nimi kontakt. Pracodawca może więc prowadzić bieżący nabór i kontaktować się z kandydatami poza pojedynczym ogłoszeniem.1
Kampania Nurture może automatycznie zakończyć kontakt w 3 sytuacjach: po aplikacji kandydata, jego odpowiedzi na wiadomość lub połączeniu z firmą13.

Firmowe strony kariery w Teamtailor powstają bez kodowania. Zespół rekrutacyjny może przygotować stronę bez pisania kodu, a kandydat zobaczy na niej prezentację pracodawcy. Za treść ogłoszenia i zasady naboru odpowiada jednak firma zatrudniająca.7

Vendr porównuje Teamtailor z Ashby pod względem elastyczności negocjowania ceny w analizowanych transakcjach. Porównanie nie dotyczy funkcji produktów ani końcowej kwoty umowy.10

ProduktElastyczność negocjacji według VendrZakres porównania
TeamtailorWiększaTransakcje analizowane przez Vendr
AshbyMniejszaTransakcje analizowane przez Vendr

Dane w tabeli: 10

To kryterium nie wskazuje uniwersalnego zwycięzcy. Firma powinna porównać zakres pracy z kandydatami i warunki otrzymanej oferty. Osoba aplikująca odczuje przede wszystkim proces przygotowany przez pracodawcę.

Plusy i minusy Teamtailor

Przy ocenie Teamtailor pracodawca powinien zestawić koszt licencji z opłatami za wdrożenie i integracje premium. Znaczenie mają też warunki odnowienia: Vendr opisuje podwyżki na poziomie 3–8% rocznie.10
Kandydat nie wybiera planu, z którego korzysta firma.

Plusy

  • Możliwość porównania zakresu umów. Osobne ujęcie licencji, wdrożenia, integracji premium i odnowienia pomaga porównać całkowity koszt ofert, a nie tylko abonament. W zestawieniu Vendr odnowienie wiąże się z podwyżkami o 3–8% rocznie.10

Minusy

  • Brak publicznych stawek. Teamtailor nie publikuje cen licencji podstawowej ani dodatków komercyjnych. Firma nie ma więc gotowej ceny producenta dla planu obejmującego 5–10 aktywnych rekrutacji.1
  • Koszty poza licencją. Wdrożenie, integracje premium i odnowienie zwiększają łączny wydatek. Vendr podaje typową opłatę wdrożeniową 1000–5000 USD, którą warto uwzględnić przy porównywaniu ofert.10

Ścieżka kandydata w Teamtailor: od strony kariery do oferty zatrudnienia

Teamtailor obsługuje drogę kandydata od strony kariery i formularza, przez komunikację, aż po ofertę zatrudnienia. Formularz i etapy ustala pracodawca, dlatego proces może wyglądać inaczej w każdej firmie.1,14
Dokumentacja opisuje co najmniej 9 rodzajów bloków treści strony kariery15.

Strona kariery i aplikowanie bez konta przy 5–10 aktywnych rekrutacjach

Kreator Teamtailor pozwala przygotować stronę kariery i oferty pracy bez kodowania. Pracodawca korzysta z edytora „przeciągnij i upuść”, ale sam odpowiada za opublikowaną treść stanowiska.7
Dokumentacja Teamtailor opisuje co najmniej dziewięć rodzajów bloków treści do budowania strony kariery15.

Kandydat korzysta z konfigurowalnego formularza bez obowiązku zakładania konta. Pola mogą się różnić między naborami, ponieważ ustala je pracodawca.1 W nagłówku wskazano 5–10 aktywnych rekrutacji jako kontekst skali naborów, a nie warunek aplikowania bez konta.
Według dokumentacji zawsze obowiązkowy jest tylko adres e-mail; o pozostałych wymaganych polach decyduje pracodawca16.

Automatyczne wiadomości, kontakt z kandydatem i oferta zatrudnienia

Teamtailor pozwala zespołowi przenosić kandydatury między etapami rekrutacji. Zmiana etapu może uruchomić automatyczną wiadomość, jeśli pracodawca tak skonfiguruje proces. Samo przesunięcie aplikacji nie oznacza indywidualnej odpowiedzi rekrutera.1
Do bezpośredniego kontaktu mogą służyć 3 kanały: e-mail, SMS i WhatsApp po włączeniu odpowiednich dodatków.

Platforma pozwala też wysłać kandydatowi ofertę zatrudnienia. Funkcja służy komunikacji na końcowym etapie naboru. Nie oznacza, że każda osoba, która złoży formularz, otrzyma ofertę.14

Raportowanie w Teamtailor przy rosnącej liczbie rekrutacji

Teamtailor pozwala dostosować raporty i widoki danych rekrutacyjnych. Raport niestandardowy nie łączy jednak bezpośrednio różnych typów raportów.1,4
Przy analizie 30 lub więcej aktywnych rekrutacji różnica między zmianą widoku a połączeniem typów raportów może mieć znaczenie przy wyborze systemu.

Raporty niestandardowe i ograniczenie łączenia różnych typów raportów

Teamtailor umożliwia dostosowanie raportów i widoków do analizowanych danych rekrutacyjnych.4 Według producenta raporty niestandardowe nie łączą bezpośrednio różnych typów raportów.1
Firma prowadząca 30 lub więcej aktywnych rekrutacji powinna rozróżnić wspólne zestawienie danych od dostosowania widoku. Bardziej złożona analiza wymaga dodatkowej konfiguracji narzędzi analitycznych.7

BI Connector jako dodatek Extra przy analizie 30 lub więcej aktywnych rekrutacji

BI Connector to osobny dodatek Extra, który może rozważyć firma analizująca 30 lub więcej aktywnych rekrutacji. Ten próg opisuje scenariusz analityczny, a nie potwierdzony warunek zakupu. Przy takiej skali liczy się potrzeba pracy z danymi poza raportami Teamtailor. Sam dodatek nie usuwa ograniczenia dotyczącego bezpośredniego łączenia typów raportów niestandardowych.1

Raportowanie przy 30 lub więcej aktywnych rekrutacji pomaga pracodawcy analizować nabory. Nie informuje kandydata o wyniku jego aplikacji.

Dane kandydatów w Teamtailor: zgody, usuwanie i region UE

Teamtailor udostępnia pracodawcy ustawienia zgód, przechowywania i usuwania danych kandydatów. Pozwala też obsługiwać żądania dotyczące tych danych. Osoba aplikująca powinna odnosić zasady dotyczące jej CV do rekrutacji prowadzonej przez konkretną firmę. Nie ma jednego okresu przechowywania wspólnego dla wszystkich pracodawców.1
Pracodawca może ocenić ustawienia podczas zazwyczaj 14-dniowego okresu próbnego.

Ustawienia zgód i żądań dotyczących danych podczas zwykle 14-dniowego okresu próbnego

Według Vendr bezpłatny okres próbny Teamtailor trwa zazwyczaj 14 dni.10 Pracodawca może wtedy ocenić ustawienia zgód, przechowywania i usuwania danych oraz obsługę żądań kandydatów. Zgoda dotyczy określonego przetwarzania, a żądanie pochodzi od osoby, której dane dotyczą.
Same ustawienia nie zastępują decyzji pracodawcy o zasadach obowiązujących w jego rekrutacji.1,17

Region UE i lista podmiotów przetwarzających dane

Teamtailor udostępnia region UE i publikuje listę podmiotów przetwarzających dane. Informacje te pomagają ocenić wdrożenie pod kątem wymogów GDPR i rekrutacji w krajach DACH.1
Wybór regionu to inna decyzja niż ustawienie zgód czy zasad usuwania CV. Pracodawca może przeanalizować te kwestie podczas zazwyczaj 14-dniowego okresu próbnego. Dla kandydata liczy się sposób zastosowania ustawień do jego aplikacji.

Opinie klientów o Teamtailor

Zebraliśmy oceny Teamtailor z 2 serwisów (182 oceny) i przeczytaliśmy 41 najnowszych opinii z okresu od listopada 2024 do września 2026. Liczby poniżej wyliczamy sami z tych danych.

4,0/5★★★★★średnia ważona liczbą ocen
182 oceny w 2 serwisach
54%z 41 najnowszych przeczytanych opinii ma ocenę 4–5★
(1–2★: 18)
Najczęściej chwaląW opiniach pojawiają się pochwały szybkiej, pomocnej obsługi klienta.16 z 41 przeczytanych opinii
Najczęściej narzekająNiektórzy użytkownicy opisują obsługę i nawigację jako mało intuicyjne lub nadmiernie skomplikowane.5 z 41 przeczytanych opinii

Oceny w serwisach

SerwisCzego dotyczyOcenaLiczba ocenPrzeczytane opinieStan na
Trustpilotprofil firmy3,1/5 ★★★★★694008.10.2026
GetAppprofil produktu4,6/5 ★★★★★113—08.10.2026
Średnia ważona liczbą ocen4,0/518241

Rozkład ocen w przeczytanych opiniach

5★21 (51%)
4★1 (2%)
3★1 (2%)
2★2 (5%)
1★16 (39%)

Rozkład z 41 najnowszych przeczytanych opinii (z ostatnich dwóch lat), nie z całego profilu — może się różnić od średniej ocen w serwisach.

Co chwalą, na co narzekają

TematWzmianki
+ Klienci chwalą intuicyjny interfejs, który ułatwia nawigację i codzienną obsługę rekrutacji.10 z 41
+ Automatyzacje i narzędzia do zarządzania rekrutacją pomagają usprawniać proces i oszczędzać czas.5 z 41
+ W opiniach pojawiają się pochwały szybkiej, pomocnej obsługi klienta.16 z 41
+ Klienci doceniają profesjonalne i przyjazne kandydatom doświadczenie rekrutacyjne.4 z 41
− Pojawiają się skargi na błędy, awarie i niestabilne działanie platformy.4 z 41
− Integracje z innymi systemami bywają problematyczne i mogą długo nie działać poprawnie.2 z 41
− Niektórzy użytkownicy opisują obsługę i nawigację jako mało intuicyjne lub nadmiernie skomplikowane.5 z 41
− W części opinii wsparcie nie rozwiązuje skutecznie problemów lub trudno uzyskać kontakt z zespołem technicznym.2 z 41

Wybrane opinie

★★★★★

Constant bugs, failed syncs with other programs, pages crashing etc. etc.

David, Trustpilot, kwiecień 2025
★★★★★

The platform is ridiculously easy to use; I didn’t need to bribe IT or take a six-week course just to create content on our careers site.

Amber, Trustpilot, październik 2025

Stan na 08.10.2026. Oceny z publicznych profili; podsumowanie i liczby wzmianek wyliczyliśmy sami z przeczytanych opinii. Cytaty dosłowne (najwyżej skrócone), z podpisem autora tak, jak w serwisie; bez linków i pełnych danych autorów.

Dla kogo jest Teamtailor, a dla kogo nie?

Teamtailor odpowiada na potrzeby pracodawców, którzy chcą obsługiwać aplikacje i prezentować markę na stronie kariery. Plan warto dobrać do skali naborów. Opisane zakresy zaczynają się od 5–10 aktywnych rekrutacji w planie Starter.2,10
Plan wybiera firma zatrudniająca, nie osoba wysyłająca CV.

Sprawdzi się, jeśli

  • Mały zespół prowadzi ograniczoną liczbę naborów. Teamtailor Starter jest opisany jako plan dla takich zespołów. Wskazana skala to 5–10 aktywnych rekrutacji.10
  • Średni zespół rekrutuje regularnie. Teamtailor Growth jest przeznaczony dla zespołów prowadzących nabory na umiarkowaną lub dużą skalę. Opisany przedział wynosi 10–30 aktywnych rekrutacji.10
  • Duża organizacja prowadzi wiele procesów równolegle. Teamtailor Enterprise jest opisany jako plan dla rekrutacji na dużą skalę, od 30 aktywnych rekrutacji.10

Poszukaj gdzie indziej, jeśli

  • Zakres planu nie odpowiada liczbie naborów. Teamtailor Starter jest opisany jako plan dla małych zespołów. Zestawienie nie wskazuje go dla organizacji prowadzącej co najmniej 30 aktywnych rekrutacji.10
  • Firma nie potrzebuje jednocześnie ATS i strony kariery do prezentacji marki. Teamtailor łączy te 2 obszary. Pracodawca szukający tylko jednego z nich powinien porównać produkty pod kątem potrzebnego zakresu.2

Alternatywy dla Teamtailor

Wśród alternatyw podane stawki zaczynają się od 135 zł netto/mies. za administratora HRappka All-HR. Workable Standard kosztuje 299 USD/mies. dla firmy do 20 osób.18 Tabela pokazuje ceny wraz z jednostką rozliczenia, skalą firmy i warunkiem płatności.
Same kwoty nie tworzą rankingu, bo dotyczą różnych produktów i limitów19.

Produkt i planStawkaWarunek i ograniczenie porównania
candidATS Starter / GrowthStarter: 149 zł netto/mies. za 1 użytkownika; Growth: 149 zł netto/mies. + 79 zł netto/mies. za każdego kolejnego użytkownika; 3 osoby 307 zł netto/mies.; 5 osób 465 zł netto/mies.Cena zależy od liczby użytkowników; okres próbny trwa 7 dni.
candidATS Growth2736 zł netto/rokPrzykład dla 2 użytkowników, nie stawka za dowolną wielkość zespołu.
Elevato Starter249 zł netto/mies. przy płatności miesięcznej albo 219 zł netto/mies. za rekrutera przy płatności rocznejStawka roczna jest podana za rekrutera; okres próbny trwa 14 dni.
eRecruiterOd 249 zł netto/mies. + 23% VATNie są to ceny poszczególnych planów START, CORE i PRIME.
Traffit Start349 zł netto/mies.; dodatkowa rekrutacja 149 złPakiet obejmuje 2 otwarte rekrutacje i 2 konta rekruterów; jednostka rozliczenia dopłaty nie została określona.
HRappka All-HR135 zł netto/mies. za administratoraPakiet kadrowy z modułem rekrutacji, a nie samodzielny plan ATS.
Workable Standard299 USD/mies., około 1150 zł/mies.; 3588 USD/rokStawka dla firmy zatrudniającej do 20 osób.
Breezy HR Startup157 USD/mies., około 604 zł/mies. przy rozliczeniu rocznym; 189 USD/mies., około 727 zł/mies. przy rozliczeniu miesięcznymCena zależy od okresu rozliczenia.
Manatal Professional15 USD/mies. za użytkownika rocznie albo 19 USD/mies. za użytkownika miesięcznieKoszt rośnie wraz z liczbą użytkowników.
Recruitee; SloneekWycena zależna od warunkówRecruitee: plan, liczba pracowników i okres umowy; Sloneek: wycena indywidualna za aktywnego użytkownika.

Dane w tabeli: 18,19,20,21,22,23,24,25,26

candidATS, Elevato, eRecruiter i Traffit to polskie systemy ATS ujęte w porównaniu cen. Pozostałe wymienione produkty to HRappka, softgarden, Workable, Breezy HR, Manatal, Recruitee i Sloneek.18
Vendr zestawia z Teamtailor również Greenhouse, Lever i Ashby. Obecność na liście nie oznacza jednak, że ceny porównano na tej samej podstawie.10

  • Budżet liczony za użytkownika. Przy porównaniu candidATS, Elevato i Manatal liczą się liczba kont i okres płatności. candidATS Starter kosztuje 149 zł netto/mies. za 1 użytkownika.
  • Limit otwartych naborów. Traffit Start obejmuje pakiet 2 rekrutacji. Nie odpowiada ofercie na większą liczbę procesów.18
  • Wybór szerszego pakietu. HRappka All-HR kosztuje 135 zł netto/mies. za administratora i obejmuje również obsługę kadr. Nie jest więc porównaniem samego ATS.18
  • Porównanie stawek zagranicznych. softgarden od 199 EUR/mies., Workable za 299 USD/mies. i Breezy HR od 157 USD/mies. wymagają uwzględnienia waluty, podatku i warunków umowy, a nie tylko przeliczenia na złote.
  • Wycena zależna od firmy. Recruitee i Sloneek nie pozwalają porównać jednej ceny katalogowej z planem o stałej stawce. W przypadku Sloneek podstawą wyceny jest aktywny użytkownik.18

Najczęstsze pytania o Teamtailor

Teamtailor to system, którego używa pracodawca. Kandydat powinien więc odróżniać działanie oprogramowania od decyzji zespołu rekrutacyjnego. Poniższe 3 pytania dotyczą publikacji ogłoszenia, odczytu CV i informacji o statusie kandydatury.

Czy ogłoszenie widoczne w portalu pracy oznacza, że portal prowadzi rekrutację?

Nie. Portal pokazuje ogłoszenie, ale za treść oferty i przebieg naboru odpowiada pracodawca. Pytania o stanowisko kandydat powinien kierować do firmy wskazanej w ogłoszeniu.

Czy parsowanie CV oznacza automatyczną decyzję o kandydacie?

Nie. Parsowanie CV polega na odczytaniu informacji z dokumentu i uporządkowaniu ich w polach systemu. Nie oznacza oceny kwalifikacji ani decyzji o zatrudnieniu. Po przesłaniu CV kandydat może przejrzeć dane widoczne w zgłoszeniu, jeśli formularz na to pozwala.

Czy powiadomienie o statusie jest tym samym co indywidualna odpowiedź rekrutera?

Nie. Powiadomienie informuje o przebiegu procesu, a indywidualna odpowiedź odnosi się do konkretnej kandydatury. O tym, jaką informację otrzymał kandydat, decyduje treść wiadomości, nie nazwa nadawcy systemowego.

Źródła

  1. ↑Teamtailor: Pricing, Reviews & Alternatives (2026) https://sprad.io/provider/teamtailor
  2. ↑How much does Teamtailor cost in 2025? | Paraform https://www.paraform.com/blog/teamtailor-pricing-2025
  3. ↑Teamtailor – Our essence https://career.teamtailor.com/pages/our-essence
  4. ↑Teamtailor ™ – Next Generation ATS & Employer Branding https://www.teamtailor.com/en/
  5. ↑EUR-Lex – rozporządzenie (UE) 2016/679 https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32016R0679
  6. ↑Teamtailor – Customer stories https://www.teamtailor.com/en-us/customers/
  7. ↑Teamtailor – Aplikacja desktopowa na Maca i Windows – WebCatalog https://webcatalog.io/pl/apps/teamtailor
  8. ↑Teamtailor – Aplikacje w Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamtailor.app&hl=pl
  9. ↑Teamtailor – Communicate through WhatsApp in Teamtailor https://www.teamtailor.com/en/productnews/whatsapp/
  10. ↑Teamtailor Software Pricing & Plans 2026: See Your Cost https://www.vendr.com/marketplace/teamtailor
  11. ↑Teamtailor Pricing 2026: Plans, Real Costs & Alternatives · RolesAt https://roles.at/compare/teamtailor-pricing
  12. ↑Teamtailor Pricing 2026: Costs, Tiers and What to Expect https://www.compono.com/articles/teamtailor-pricing-2026-buyers-guide
  13. ↑Teamtailor Support Center – Set up email campaigns with Nurture https://support.teamtailor.com/en/articles/3439466-set-up-email-campaigns-with-nurture
  14. ↑Video: How to Create a Job Offer (English) https://support.teamtailor.com/nl/articles/8004128-video-how-to-create-a-job-offer-english
  15. ↑Teamtailor Support Center – Content Blocks https://support.teamtailor.com/en/collections/2011500-content-blocks
  16. ↑Teamtailor Support Center – Create a new job https://support.teamtailor.com/en/articles/1558532-create-a-new-job
  17. ↑Vendr, „Teamtailor Software Pricing & Plans 2026”; Teamtailor Support Center, „Collect permissions” oraz „Automatically remove your candidates data” ([vendr.com](vendr.com https://support.teamtailor.com/en/articles/3527032-collect-permissions
  18. ↑System ATS cena i cennik 11 programów do rekrutacji | Zpracy https://zpracy.pl/blog/system-ats-cena-cennik
  19. ↑HRappka, „Oferta”; Workable, „Pricing” ([hrappka.pl](hrappka.pl https://hrappka.pl/oferta/
  20. ↑candidATS, oficjalny cennik ([candidats.eu](candidats.eu https://candidats.eu/
  21. ↑Elevato, oficjalny cennik i strona okresu próbnego ([elevatosoftware.com](elevatosoftware.com https://www.elevatosoftware.com/pl/cennik/
  22. ↑eRecruiter, oficjalna oferta ([media.erecruiter.pl](media.erecruiter.pl https://media.erecruiter.pl/oferta/
  23. ↑TRAFFIT, oficjalny cennik ([traffit.com](traffit.com https://traffit.com/pl/cennik/
  24. ↑Workable, oficjalny cennik ([workable.com](workable.com https://www.workable.com/pricing
  25. ↑Breezy HR, oficjalny cennik ([breezy.hr](breezy.hr https://breezy.hr/pricing
  26. ↑Manatal, oficjalny cennik ([manatal.com](manatal.com https://www.manatal.com/pricing

Ceny i warunki sprawdzone u źródeł: październik 2026.

Jesteś producentem albo widzisz nieaktualną informację? Zgłoś poprawkę — odpowiadamy w ciągu 7 dni roboczych.